Широко застосовується у сучасному будівництві базальтова вата. Спробуємо розібратися в її перевагах та особливостях.
Для початку варто відзначити, що базальтову вату одержують із розплавлених силікатних порід з додаванням металургійного шлаку та сумішей для надання їй волокнистої структури. Ця структура між своїми волокнами містить повітря, що дозволяє їй мати низку цінних якостей, за які вона і набула звання лідера на ринку даної продукції. З основних властивостей мінеральної вати на основі базальту варто відзначити наступні – вона має відмінну вогнетривку стійкість (максимальний опір може досягати 250°С, маючи групу горючості НГ), є звуко- та термоізолюючою речовиною, не схильна до біологічного та хімічного розкладання, гниття, паропроникності, але при цьому не поглинає вологу. Саме ці якості роблять її досить універсальною – застосовується при будівництві житлових та нежитлових будівель, ізоляції технічного обладнання, облицювальних робіт.
Цікаво й те, що базальтова вата поєднується з усіма матеріалами, що використовуються сьогодні у будівництві.
Так само, залежно від виду і форми даного продукту існують різні способи його монтажу. Розглянемо вату на базі базальту торгової марки Rockwool. В асортименті датського концерну вона представлена двома системами – Lamella Mat та Conlit.
Система Lamella Mat являє собою довгі смуги-ламелії, в основі яких знаходиться крафт-папір, вкритий фольгою. Вона пружна, гнучка, може легко і без деформації прийняти контури вентиляційного каналу або труби.
Система Conlit має кілька різновидів – з підкладкою із фольги і без неї. Цей сегмент товару характеризується підвищеною пожежостійкістю. Виходячи з цього, сферою застосування цих плит є повітроводи вентиляційних шляхів, димарі, захист сталевих конструкцій від пожеж. Для монтажу плит використовують спеціальний клей на основі модифікованих силікатів. Для кращого склеювання використовується торцевий метод склеювання (клей наноситься виключно на торці, забезпечуючи кращу адгезію та мінімізацію витрати клею) або V-подібний або хвилястий. Монтаж може виконуватися за допомогою точкового зварювання. Для цього використовують мідний дріт та цинкові шайби, якими здійснюється точкове зварювання.
Для вибору найбільш оптимального варіанту рекомендуємо звертатися до консультантів. Не соромтеся ставити всі питання, що вас цікавлять - від цього залежить безпека приміщень, довговічність покриття, захист комплектуючих від корозії. При покупці вам також будуть надані рекомендації щодо монтажу та укладання найбільш вдалого для вас варіанту.
На закінчення хотілося б сказати - використання базальтових плит допоможе зберегти поверхні, захистити їх від впливу пилу, вологи. Плиту на базальті легко використовувати, просто монтувати. Ви зможете максимально убезпечити себе і від пожеж та під час пожеж. При виборі плити звертайте увагу на її товщину та структуру - чим більша товщина плити, тим вищі її теплопровідні та захисні функції. Клей вибирайте з маркуванням НГ (не горючий) із неорганічних силікатів – тільки такий вид клею буде не пальним. Вдалого дня та легкого монтажу!
© Компания "Teхизол". Все права защищены.